Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Newada

Newada, Anadolu yakasının tam ortasında konumlanmış, Adalar ve İstanbul manzarasına sahip, yüksek yaşam standartları sunarak hayatı kolaylaştıran, ödüllü mimarisi ile geleceğe iz bırakacak bir konut projesi.

Prens Adaları' nın ve İstanbul'un cezbedici manzaralarının olabildiğince yakalanması proje tasarımının en önemli noktasını oluşturur. Yapı formu maksimum cephe alanını kazanabilmek, ve arsaya en uygun konumda yerleşebilmek için üzerinde uzun uğraşlar verilerek kendine has özellikleri olan bir tasarım ile belirlendi.

Modern bir yaşam tarzına hitabeden Newada, Sahil yolu ve E5 e olan yakınlığı ile de İstanbul'un en önemli merkezlerine kolayca erişim olanağı sağlayarak kullanıcıların ulaşım ihtiyacını karşılıyor. Karayolu, denizyolu ve metro ağlarına kolaylıkla ulaşılabilinecek bir noktada olması projeye değer katan diğer bir önemli unsur olarak belirir.

Proje tasarımında manzarayı yakalamak adına gösterilen özen kendini her dairenin özel teraslarına sahip olması ile gösterir. Tamamen manzaraya açılan mekanlar, terasların yarı açık özelliği ile yaz aylarında serinletici, kış aylarında ise ısıtıcı bir özelliğe bürünür. Güneş açıları dikkate alınarak hazırlanmış olan teraslar kış aylarında saçak etkisi göstererek cam cepheleri soğuk hava koşullarının doğrudan etkisinden de korur. Bu sayede çift cidarlı yapı özelliklerinden de faydalanılması düşünüldü.

Proje 11872 m² bir arsa üzerinde yükselmekte. Ortak bir girişe sahip, biri 26 diğeri 20 katlı; A bloğu 10350 m², B bloğu ise 18720 m² iki bloktan oluşur. Bodrum katlarda toplam 21250 m² de 460 araç kapasiteli bir otopark ve sosyal tesisler bulunur.

Newada giriş katında toplam 1320 m² lik bir alanın ayrılmış olduğu butik, kuru temizleme, restoran, market gibi işyerleri ile site sakinlerinin yararlanabileceği servis bölümleri içerir.

Künye
Proje Yeri: Bostancı, Kadıköy, İstanbul
İşveren: ML Yapı
Ana Yüklenici: ML Yapı
Statik Projesi: TMM Çelik, Gökhan Humbaracı
Fotoğraf: GAD Lab
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Arsa Alanı: 11.872 m²
Toplam İnşaat Alanı: 50.320 m²

Pin It
Mimar

Gökhan Avcıoğlu

Dara Kırmızıtoprak