Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Caddebostan Ev

escapefromsofa, projeyi anlatıyor:

Konum olarak İstanbul Kadıköy’de bulunan yaşam alanı, escapefromsofa tarafından 2020 yılında tasarlandı. Projede; ev sahiplerinin birlikte vakit geçirmelerine fırsat veren ortak mekanlar açık plan şemasına sahip zemin katta, yatak odaları ise üst katta kurgulandı.

Bahçeyle açılan zemin katta, salon ve yemek odası bir arada düşünüldü. Mutfak, açılır kapanır sürgü kapı sistemi sayesinde yemek odasıyla ilişki içinde kurgulanarak mekansal devamlılık sağlandı. Personel odası, ortak kullanımın yoğun olduğu zemin katta yer aldı.

Ebeveyn odası, kendi içinde giyinme odası ve banyosuyla birlikte üst katta tasarlandı. İki çocuk odası ve çocuk banyosunun yanı sıra oyun odası yine bu katta kurgulandı.

Nötr renk tonlarının hakimiyetindeki zemin katta, salon tavanı ham olarak bırakılarak bütünlük sağlandı. Üst katta sıklıkla tercih edilen ahşap kullanımı, yaşam alanına sıcaklık katan ve mekanlar arası denge kuran bir malzeme olarak düşünüldü.

Salonda yer alan kanepe, orta sehpa ve yemek masası, escapefromsofa tarafından proje için özel olarak tasarlandı. Mekan, yan sehpalarda Artemide marka Onfale aydınlatmalar ile Pierre Janerret yemek masası sandalyeleriyle tamamlandı. Ebeveyn ve çocuk odalarında kullanılan yataklari yine escapefromsofa tarafından proje için özel olarak tasarlandı.

Künye
Proje Yeri: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut
Ana Yüklenici: Escapefromsofa
Fotoğraf: İbrahim Özbunar
Proje Başlangıç Yılı: 2020
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2020
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Toplam İnşaat Alanı: 220 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mahmut Kefeli

İrem Başer

Kerem Erçin