Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Najjar Evi

Lüks bir alışveriş merkezinin, otuz dördüncü katında yer alan bu rezidans dairesi İstanbul – Şişli’de yer alıyor.

Escapefromsofa, projeyi anlatıyor:

Kalabalık bir aile için tasarlanan dairedeki konsept tasarım, danışmanlık ve kontrolörlük hizmetleri verildi. Önceliğimiz rahat ve ferah yaşam alanları yaratırken, panoramik şehir manzarasını her mahalden görünür bir düzeneğe oturtmaktı.

Daire geniş bir oturma salonu, modern bir hamam ve banyo entegreli ebeveyn odası, üç farklı çocuk için tasarlanan banyo entegreli odalar ve gastronomi ve mutfak sanatları ile ilgili sahibinin ihtiyaçları esas alınarak tasarlanan bir mutfak ve pişirme alanından oluşuyor.

Ebeveyn banyosunun uzantısı olarak tasarlanan özel hamam klasik Türk yıkanma kültürünün fonksiyonlarının, Escapefromsofa’nın estetik mermer ve vitrifiyle seçimleriyle modernize edilmiş kurgusuyla öne çıkıyor.  

Bütün kapalı ve açık mahallerde duvarlar, farklı tipolojide ahşap kaplamalarla kaplanarak rezidans kullanımının getirdiği tekdüzelikten çıkarıldı. Salonda kullanılan sıcak ahşap yüzeyler şık pirinç şerit detaylı mermer plakalarla kombine edildi.   Escapefromsofa’nın ürünleri ve müşterinin kullanımına özel olarak tasarlanan fonksiyonel mobilyalar, ikonik tasarım parçalarla harmanlanarak dairenin her köşesinde rafine ve şık modern bir atmosfer yaratıldı.

Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Ana Yüklenici: Escapefromsofa
Fotoğraf: İbrahim Özbunar
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 550 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mahmut Kefeli

Kerem Erçin

İrem Başer

Emre Meriç

İdil Hamarat

Orkun Çağlar Sanverdi

Yağız Atakan Gedik

Alper Değer