Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Aksa Akrilik Genel Merkezi İç Mekan Tasarımı

Yalova'da bulunan Aksa Akrilik Genel Merkezi için iç mekan tasarımı, mimari danışmalık ve kontrolörlük hizmetleri Escapefromsofa tarafından verildi.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Yeşil bina sertifikasına sahip yapının ana giriş kapısından, galeri boşluğundaki resepsiyon alanına giriliyor, çelik konstrüksiyon merdiven ve asansörlerin bulunduğu bu alan ısı kontrollü cam olan ön ve arka cephesinden ve aynı zamanda çatı katından, zenital ışıkla, aydınlanıyor.

Sağlam ve kübik duruşuyla öne çıkan yan binalar, çelik ve cam konstrüksiyondan orta birimin şeffaf ve ferah yapısıyla dengeli bir kontrast oluşturuyor. 

Sol bina geniş ortak çalışma alanları ve idari odalara ayrılırken sağ bina showroom, konferans odası ve küçük bir amfi tiyatro odasını içeriyor.

Escapefromsofa ekibi tarafından tasarlanan iç mekanlar, sistem detayları hareketli ve hareketsiz mobilyalar, çağdaş bir çizgide kurgulandı. Duvarlarda kullanılan ahşap ve lake kaplamalar, yapı malzemelerindeki güncel seçkiyle öne çıkıyor. Farklı dokuların iç içe geçtiği mekanlar senkronize geçişler sağlıyor.

Künye
Proje Yeri: Yalova, Türkiye
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Aksa Akrilik Kimya
Ana Yüklenici: Escapefromsofa
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 2000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 1,600 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mahmut Kefeli

Kerem Erçin

İrem Başer

İdil Hamarat

Orkun Çağlar Sanverdi