+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Aksa Akrilik Genel Merkezi İç Mekan Tasarımı

Yalova'da bulunan Aksa Akrilik Genel Merkezi için iç mekan tasarımı, mimari danışmalık ve kontrolörlük hizmetleri Escapefromsofa tarafından verildi.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Yeşil bina sertifikasına sahip yapının ana giriş kapısından, galeri boşluğundaki resepsiyon alanına giriliyor, çelik konstrüksiyon merdiven ve asansörlerin bulunduğu bu alan ısı kontrollü cam olan ön ve arka cephesinden ve aynı zamanda çatı katından, zenital ışıkla, aydınlanıyor.

Sağlam ve kübik duruşuyla öne çıkan yan binalar, çelik ve cam konstrüksiyondan orta birimin şeffaf ve ferah yapısıyla dengeli bir kontrast oluşturuyor. 

Sol bina geniş ortak çalışma alanları ve idari odalara ayrılırken sağ bina showroom, konferans odası ve küçük bir amfi tiyatro odasını içeriyor.

Escapefromsofa ekibi tarafından tasarlanan iç mekanlar, sistem detayları hareketli ve hareketsiz mobilyalar, çağdaş bir çizgide kurgulandı. Duvarlarda kullanılan ahşap ve lake kaplamalar, yapı malzemelerindeki güncel seçkiyle öne çıkıyor. Farklı dokuların iç içe geçtiği mekanlar senkronize geçişler sağlıyor.

Details
Project Location: Yalova, Türkiye
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Aksa Akrilik Kimya
Ana Yüklenici: Escapefromsofa
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 2000 m²
Total Construction Area: 1,600 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mahmut Kefeli

Kerem Erçin

İrem Başer

İdil Hamarat

Orkun Çağlar Sanverdi