Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Trump Cadde

2014 Ocak ayında açılışı yapılan Trump Cadde'nin tasarımı Gökhan Avcıoğlu ve GAD'a ait.

Trump Cadde, Trump Towers'ın teras katında 25'den fazla özenle seçilmiş moda parekendecisiyle, restoranlar içeren bir alışveriş merkezinden daha fazlası.

Konteyner kalıplarının dışında kullanılarak birimlerin farklı sistemler içerisinde kendi karakterini değiştirmesi ve dönüştürmesi sağlanmış. Pozitif, negatif hacimleri, açık, yarı-açık, kapalı alanlarıyla tasarım basit bir konteyner dönüşüm projesi de değil. Bir master planın tarihi çarşı ve meydan kavramlarıyla bugünün ayakkabı kutusu tasarımına dönüştürülmüş hali.

Giriş katında geniş sokakları ve meydanlarıyla 18 dükkan ve restoran bulunuyor. Oturma alanlarıyla temalı teraslar ziyaretçileri cezbederken, geniş açılabilir cepheler içeri-dışarının sınırlarını kırıyor ve şeffaflık veriyor. Üst kat ise daha az yoğun. 5 adet restoranın terasları ve yeşil alanları mevcut. 

Konteyner teması ile renkli iç mekanın sentezi projenin doğasını ve çekiciliğini tanımlıyor. Güçlü servis altaypısıyla iyi düzenlenmiş ve benzersiz kentsel atmosfer yaratan Cadde, "food court" kavramına tamamen yeni değerler katan yenilikçi bir proje olarak nitelendirilebilir. 

Harita
Künye
Proje Yeri: Mecidiyeköy, İstanbul
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi
Mimari Proje Ekibi: Jonas Kirsch, Derya Arpaç, Tahsin İnanıcı, Gökşen Güngör
Peyzaj Mimarlığı: Global Architectural Development (GAD)
Fotoğraf: Alp Eren
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 2.100 m2
Toplam İnşaat Alanı: 1.040 m2

Pin It
Mimar

Gökhan Avcıoğlu