Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Hengqin Plaza

Çin'in güneyinde Pearl Nehri Deltası'nda yer alan Zhuhai, Hong Kong, Shenzhen ve Macau'ya yakın konumuyla hızla gelişmekte olan bir kent.

Hengqin Plaza projemiz, yeni master planının tamamlanmasıyla büyük bir yapılaşma hareketinin başladığı Hengqin adasında konumlanıyor. Adadaki en yüksek binalardan biri olması hedeflenen yapı, alışveriş merkezi, otel ve ofisler olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Yaklaşık 250 metre yüksekliğindeki kulenin tasarımında doğal çevrenin temel yapısını oluşturan adalar ve denizleri çıkış noktası olarak ele aldık. Yapının çevresiyle güçlü bir dolaşım örüntüsü oluşturmak istedik, bu amaçla Hengqin Plaza'yı etrafındaki dört farklı yatırımla köprülerle bağlayarak daha akıcı bir ticari yerleşim kurgusu önerdik.

Toplam inşaat alanı 123.500 metrekare olan yapıda, mağazaların ve eğlence mekanlarının bulunduğu ticaret alanı 12.500 metrekarede, otel 40.000 metrekarede, ofisler ise 17.000 metrekarede çözüldü. Taban alanı oldukça sınırlı olduğundan ötürü iç mekanlarda akışkan formlar ve seçilen malzemelerin yarattığı mekansal etkiyle yansıma ve hareket hissi vererek derinliği arttırıcı çözümler geliştirdik.

Künye
Proje Yeri: Hengqin, Çin Halk Cumhuriyeti
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi, Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: BHHO
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
Arsa Alanı: 13,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 123,500 m2

Pin It
Mimar

Ali Hızıroğlu