Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

micro-Loft Yarasa

Cihangir’de koruma bölgesi sınırları içinde yer alan ve taban alanı brüt 46 m2 olan oldukça küçük bir parselde tasarlanmış olan bu konut yapısı, 2 adet tek gözlü bağımsız birimden, bodrum ve çatı dublekslerinden oluşur.

Mimarları projeyi anlatıyor:

Cihangir'de koruma bölgesi sınırları içinde yer alan ve taban alanı brüt 46 m2 olan oldukça küçük bir parselde tasarlanmış olan bu konut yapısı, 2 adet tek gözlü bağımsız birimden, bodrum ve çatı dublekslerinden oluşur. Parselin ön cephesi oldukça dar olan sokak üzerinde mahremiyeti sağlamak için metal delikli katlanır kepenkler ile karakterize edilmiştir. Arkaya bakan cephenin hakim elemanı dikey kullanılan yarım cam tuğlalardan doğal ışık alan merdivenevidir.

Mekanlar küçüklüklerinin zaman içinde oluşturabileceği handikapları bertaraf etmek için çoğu yerde esnek kullanımlı olarak planlanmıştır. Bodrum ve zemin katın birleştirilmesiyle elde edilen dairenin en önemli öğesi arka taraftaki artık alandan oluşturulan ve yaşam alanının devamı olarak değerlendirilen bir 'patio' dur.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Beyoğlu
Proje Tipi: Apartman
İşveren: Urbanist Yatırım
Statik Projesi: Galata İnşaat
Mekanik Projesi: Galata İnşaat
Elektrik Projesi: Galata İnşaat
Şantiye Yöneticisi: Kubilay Yalçın
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2014

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Can Çinici
Yardımcı Mimar(lar)
Selin Sürücü