Other Works
Similiar Projects

Pegasus Savunma Ofisi

DererOmay Design & Construction projeyi anlatıyor:

Elegant ve modern bir çiginin hedeflendiği ofis tasarımında yapının orjinalinde bulunan brüt beton duvarlar endüstriyel bir çizginin oluşmasına esin kaynağı olmuştur. Bununla birlikte, ofisin konumu nedeniyle bahçe manzarasına sahip olması doğal ve toprak renklerinin tasarımda kullanıma yönlendirici bir etki olmuştur.

Tek kata yayılmakta olan ofis, işverenin beklentileri doğrultusunda ahşap malzemenin yoğun şekilde kullanımı ile şekillenmiştir. Bu nedenle mekanların tavan bölümlerinde de ahşap tercih edilmiştir. Ofislerin iç bölümlerinde doğal ışık ile aydınlatma sağlanabilmesi amacıyla bölücü duvarlarda şeffaf cam kullanılmıştır.

Giriş bölümünde bulunan duvarlarda deri kaplama, brüt beton ve ahşap kullanılmıştır. Yönetici odalarında duvarlarda ve mobilyalarda naturel Ceviz kaplama kullanımı tercih edilmiştir. Mekanlarda bulunan havalandırma tesisatına müdahele edilebilmesi için duvar diplerinde sökülebilir aluminyum grid tavan uygulanmıştır. Havalandırmaların orta bölümüne yerleştirilen ahşap lambrinin tavandan kopartılması havadan uçarmışçasına bir görüntü yaratmıştır. Tavan bölümlerinde, grid arkasına yerleştirilen endirekt aydınlatma elemanları ile light&shade efekti yaratılmıştır.

Map
Details
Project Location: Ankara, Çankaya
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Pegasus Savunma Sanayi
Ana Yüklenici: DererOmay Design & Construction
Lighting Project: DererOmay Design & Construction
Structural Project: Yüksek Proje İnşaat
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2013
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2014
Total Construction Area: 200 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Batu Derer

Emre Omay