Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pirnus10 Yönetim Binası ve Ofisleri

Kayabay Mimarlık tarafından tasarlanan Pirnus10 Yönetim Binası ve Ofisleri iç mekan projesi İstanbul Esentepe’de bulunuyor.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Esentepe-Gazeteciler Sitesi, planlandığı dönemde bir konut yerleşim alanı olarak düzenlenmiş, parsel boyutları ve bina kat adetlerine de bakıldığında bu prensip görülebilmektedir.

Günümüzde değişmiş olan Zincirlikuyu ve Esentepe kentsel dinamikleri, bu bölgenin ağırlıklı olarak Ofislerin konumlandığı bir “merkez” olarak everilmesini gerektirmiş ancak parselasyon ve kat adetleri bağlamında “konut” şartları geçerli olduğundan, ofislerin tasarımında bu soru(n)a çözümler üretilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda değerlendirildiğinde, Esentepe Projemizde işverenin ihtiyaçları gereği taşıyıcı sistem ve çekirdek düzenlemelerinde verimli ofis alanı kullanımı ve ofis olarak kullanılacak bodrum katlar için çökük bahçe ve ışık kuyusu bu yönde yapılan çözüm arayışlarıdır.

Malzeme seçimlerinde brüt beton ve açık tavan tercih edilmiştir. Ayrıca sirkülasyon alanları ve ofislerde sanat eserleri Kayabay Mimarlık ile Sn. Prof. Bünyamin Özgültekin tarafından mekanlara uygun olacak biçimde özenle seçilmiştir.

Künye
Proje Yeri: Esentepe, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Alnus Yatırım
Danışman: Ferit Akşit
Ana Yüklenici: Eral İnşaat
Statik Projesi: Cüneyt Eskimumcu
Mekanik Projesi: Detay Mühendislik
Elektrik Projesi: Onur Elektrik
Tesisat Projesi: Detay Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 410 m²
Toplam İnşaat Alanı: 2,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Özgür Kayabay