Other Works
Similiar Projects

Albaraka Genel Müdürlük İç Mekan ve Dekorasyon Projesi

Evrenol Architects'in tasarladığı Albaraka Genel Müdürlük İç Mekan ve Dekorasyon Projesi, International Property Awards 2013 – Best Office Interior Turkey ve Best Office Interior Europe ödülü aldı.

Mimarlar ödüllü projelerini anlatıyor:

"Son yıllarda finans ve çalışma merkezine dönüşen Ümraniye'de inşa edilen AlbakaraTürk Genel Müdürlük binası giriş lobisi ve yönetim katları için geliştirilen iç mimari ve dekorasyon projesi, bina kabuğunun iç mekanda sağladığı mekansal etkiler uzantısında, ofis programının modernize edildiği tasarım ilkeleri çerçevesinde geliştirildi. Öneride banka-ofis programının standart formlarından ve bunun yarattığı tekdüzelik, kapalılık gibi mekansal etkilerden uzaklaşmak amacıyla iç bahçeler oluşturuldu.

Malzeme seçimlerinden aydınlatma elemanlarına ve mobilyalara kadar eğrisel formların kullanıldığı projede yeşille bütünleşen şeffaf toplantı salonları, bir bahçeye serpiştirilmiş hissini veren ahşap çalışma üniteleri göze çarpar. Tüm yapıya görsel olarak estetik değer katan ve kullanıcıları için nefes alma alanları sağlayan iç bahçeler, ofis programının teknolojik ve mekansal olarak günümüz değişen ihtiyaçlarına yanıt verebilen, bildik kütlesel iç mekan çözümlerinden farklı olanaklara sahip bir yorum."

Details
Project Location: İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Albaraka Türk
Lighting Project: Yıldız Ağan
Photography: Yusuf Ceylan, Sedat Antay
Project Start Date: 2010
Project End Date: 2010
Construction Start Date: 2011
Construction End Date: 2011
Total Construction Area: 2,240 m²

Pin It
Architects

Mehpare Evrenol

Gufran Gülge