Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Dumankaya Vizyon

Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda yüksek yapı projesi üretmiş ve halen üretmekte olan Tago Mimarlık, Kartal'a yeni bir vizyon kazandıran iddalı projesi Vizyon Bulvar'ı hayata geçirdi.

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki önemli gelişim bölgesi Kartal'da bulunan proje, Adliye Sarayı vemetro istasyonuna yakın olarak konumlanıyor. Vizyon Bulvar Projesi kentsel dönüşüm bölgesi olan Kartal'ın ilk yenilikçi projesi.

Proje, birbirinin manzarasını etkilemeyecek şekilde konumlanan 33 ve 25 katlı asimetrik ikikule ve bu iki kuleyi birbirine bağlayan ticari ve ofis birimlerinden oluşuyor. Binanın iki ana girişi aynı zamanda iki meydanı bulunuyor. Anayolu direk karşılamak amacıyla binanın yola paralel ön tarafında bulunan meydandan ticaret ve ofis girişleri, arka meydandan da konut girişleri sağlanıyor.

Yatay ofis katlarının çatıları farklı peyzaj düzenlemesi ile yeşillendirilerek kulelerin bahçe alanları olarak kullanılırken, proje alanı içerisindeki yürüyüş ve gezi parkurları ile iş ortamında konfor sağlıyor. Üst kotta iki kule arasına yerleştirilen yüzme havuzlu platform komplekste bir buluşma noktası oluşturuyor. Proje ile asimetrik formuyla kent silüetine dinamik bir hava kazandırmak hedefleniyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Ofis, Konut Sitesi / Grubu
İşveren: Dumankaya İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Sami Ata Turak
Statik Projesi: Parlar Mühendislik
Mekanik Projesi: ABC Mekanik
Elektrik Projesi: Atlantis Proje
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Toplam İnşaat Alanı: 69.770 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Gökhan Aktan Altuğ