+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

EPO Kimya Ofis Projesi

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İstanbul, Bostancı’da bulunan iç mimari projenin tasarım ve inşaat süreci yaklaşık iki ay sürmüştür. Ofis alanı cadde üzerinde bir binanın ara katında bulunmaktadır. Mutfak, tuvalet, karşılama, açık ofis alanı, yönetici odaları ve toplantı odası olacak şekilde planlama yapılmıştır.  

Mevcutta bulunan bazı duvarların korunması dışında hemen hemen tasarım alanında bulunan bütün yapı elemanları sökülerek yeniden yapılmıştır. Dolayısıyla kısıtlı saatler içinde inşaat tamamlanmıştır.

İş verenin talebi doğrultusunda, logo rengi olan turuncu hakim renk olarak seçilmiş, gri ile tasarım tamamlanmıştır. Aydınlatmalar tarafımızdan tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu tip bir aydınlatma ile açık ofis alanında çalışanların ışık konforunu sağlamak amaçlanmış aynı zamanda tasarım zenginleştirilmek istenmiştir.

İşverenin şeffaf çalışma anlayışından yola çıkılarak, çalışma mahalleri arasında şeffaf bölücüler kullanılmıştır. Masa, kitaplık ve dolap alanları da dahil olmak üzere mobilyalar yeniden üretilmiştir.

Karşılama alanında turuncu renk baskın şekilde kullanılarak, kurumsal rengin müşteri tarafından algılanması istenmiştir. Aynı zamanda çalışanların turuncunun dinamik etkisi ile kendilerini rahat ve enerjik hissetmesi amaçlanmıştır.

Details
Project Location: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi Grubu: Offices, Commercial
Employer: EPO Kimya
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Total Construction Area: 250 m²

Pin It
Architectural Offices