+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Green Beans Coffee Company Container

GBCC, Amerika dışındaki askeri üslerde mobil kahve dükkanları işleten ve tüm operasyonunu Amerika’dan yürüten bir kahve markası olarak kurulmuştur.

Yaklaşık 20 yıl içerisinde 4 kıtaya yayılan ve Amerika’da da şubeler açan GBCC, Türkiye ve çevresindeki operasyonları yürütecek bir distribütörle çalışmaya başlamıştı. Bu bölgedeki Amerikan üslerindeki mobil kahve dükkanları da distribütörün sorumluluğunda olacaktı.

İlk mobil dükkan İncirlik üssüne yerleştirilmek üzere Adana’da bir depoda imal edildi. İşveren’in daha önce satın aldığı ve deposunda bulunan high cube shipping container, bir kahve dükkanına dönüştürüldü ve gerekli teknik ve güvenlik onaylarını aldıktan sonra İncirlik üssüne taşındı.

Tasarım ilk aşamada çalışılan Türkiye konseptinin kriterlerine uygun şekilde yapıldı. Tasarım aşamasında birkaç önemli kriter vardı. Container, elektrik ve su bağlantıları kesildikten sonra  içindeki mobilya ve ekipmanlarla beraber zarar görmeden karayolu üzerinden taşınabilmeliydi. Her türlü iklim şartında içeride beklenen konforu sağlamalıydı. En önemlisi de Amerikan üslerinin teknik ve güvenlik standartlarına uymalıydı. Tüm bunların sağlanması konusunda Amerika’daki marka yöneticileri ve İncirlik teknik personelinden gerekli teknik danışmanlıklar alındı ve tasarım süreci beraber yürütüldü.

Details
Project Location: Adana, Yüreğir
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Naska Gıda
Ana Yüklenici: Naska Gıda
Electrical Project: 3A Mühendislik
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2017
Total Construction Area: 30 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Burçak Pekin

Hanife Aliefendioğlu