Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Konforist Edu Suites Erkek Yurdu

Konforist Edu Suites erkek yurdu projesi sadece öğrencilerin konaklayacağı bir yurt olmak yerine, daha bütünleşik bir yaklaşımla, sosyal mekanlara da sahip bir yaşam merkezi olmayı amaçlıyor.

Renda Helin Design yurt projesini anlatıyor:

Konforist Edu Suites erkek yurdu projesi İstanbul'un Eyüp ilçesinde 7.500  kapalı,1.000  açık alan olmak üzere 8.500  alan içerisinde A ve B bloktan oluşmaktadır. Odalar 4 kişilik, 3 kişilik, 2 kişilik, tek kişilik, vip ve suit odalar olarak tasarlanmıştır. Odaların içerisinde kendilerine özel alan oluşturmak amaçlı dolaplar, mutfak nişleri, yatak kompartımanları renkler ve A,B,C,D gibi harflerle ayrılmıştır ve böylelikle oda içerisinde herhangi bir anlaşmazlık olması önlenmiştir. Odalarda dolapların haricinde yatak kompartımanlarının altında öğrencilerin bavul, yorgan vb., ihtiyaçlarını gidermek amaçlı çekmeceler tasarlanmıştır. Yataklara takılan ışık geçirmeyen blackout stor perdeler sayesinde öğrencilere özel bir yaşam alanı oluşturmuştur. VIP odalarda ise tamamen bir ev mantığı ile tasarlanmıştır. Bu odalarda kalan öğrenciler sanki 4+1 ev veya 3+1 ev tutmuş gibi ev konforunun tüm olanaklarından yararlanmaktadırlar. Özel salonu, tam teçhizatlı mutfağı, terasları, banyolarda çift lavabo ve banyolarıyla öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için gerekli her şey tasarlanmıştır. Ayrıca suit odalarda kalan öğrenciler de aynı mantıkta 2 ayrı oda rahatlığı sunulmuş, ortak bir banyo ve mutfak nişi ile diğer fonksiyonları sağlanmıştır. 

Konforist Edu Suites erkek yurdu projesi sadece öğrencilerin gelip konaklayacağı bir yurt değil, aynı zamanda içerisinde sosyalleşebilecekleri kafe, gentlemans club, hobby mutfağı, fitness, crossfit, sauna, masaj odası, sinema salonu, game park, etüt odası, bilgisayar odası, barbekü alanı gibi sosyal faaliyet alanları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin herhangi bir sağlık problemi yaşaması durumunda ilk müdahalenin yapılabileceği bir revir bulunmaktadır. Projenin her noktasında ve odaların içinde mekanları daha eğlenceli hale getirmek amaçlı hem esprili hem bilgilendirici görseller kullanılmıştır. Kullanılan görseller öğrencilerin çamaşır yıkama ve ütüleme gibi ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan çamaşırhaneyi bile eğlenceli bir hale getirmiştir. Kafede ise öğrencilerin gelecekteki meslekleri yansıtılmış, dünyayı değiştiren ve şekillendiren insanlar anılarak (Nikolai Tesla, Mozart, Bruce Lee, Steve Jobs, Gandhi vs.) kalan öğrencilere onlardan biri olabilme ihtimali vurgulanmak istenmiştir. Her mekan kendi içerisindeki konseptleriyle eğlenceli, yol gösterici ve öğrencilerin kendine inanmayı motive eden yaşayan bir bütünün içinde ama ayrı üniteler olarak tasarlanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Eyüpsultan
Proje Tipi: Yurt / Konukevi
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Avrupa İnşaat
Ana Yüklenici: Avrupa İnşaat
İç Mekan Projesi: Renda Helin Design
Proje Yöneticisi: Renda Helin Design
Konsept Tasarımı: Renda Helin Design
Uygulama Projesi: Renda Helin Design
Cephe Tasarımı: Renda Helin Design
Aydınlatma Projesi: Renda Helin Design
Grafik Tasarım: Renda Helin Design, İstanbul Media Design
Fotoğraf: Furkan Uyan, Teleferik
Şantiye Yöneticisi: Onur Kayabaşı
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 6,200 m2
Toplam İnşaat Alanı: 6,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Renda Helin Çilalioğlu Çizer
Yardımcı Mimar(lar)
Serhat Altınbilek
Eren Çilalioğlu