Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Motion in the Shell / Kabuktaki Hareket

"Süreklilik" teması etrafında şekillenen 4. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali'nde MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS "Motion in the Shell / Kabuktaki Hareket" işi ile yer alıyor.

Kabuktaki hareketi deneyimlemek isteyen IABA2017 ziyaretçileri Eylül 22- Ekim 15 tarihleri arasında projeyi keşfetmek üzere Karaalioğlu parkını ziyaret edebilirler.

MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS, projeyi anlatıyor:

Karşılaşma + Keşif + Deneyim : Kabuktaki Hareket

Mimaride alışılagelmiş yapım geleneklerinin doğadan öğrenerek  çağdaş ve dijital üretim teknolojileri ile bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan ‘Kabuktaki Hareket’ tasarımında, Bienal’in gerçekleştiği eşsiz Akdeniz coğrafyası esin kaynağı olmuştur. Üretilen iki ana kabuk, farklı malzemeler ve farklı üretim teknikleri kullanılarak, doğanın içerisinde farklı deneyim alanları yaratan araçlar olarak tasarlanmıştır.

‘Kabuk’ kendi varoluşu gereği durağan bir kavramı temsil ederken, onu süreğen yapan ‘Hareket’i sağlayan şey yani ‘süreklilik’ insan ile başlamaktadır. Bu anlamda öncelikle insan kabukla karşılaşır, kabuğu keşfeder ve sonra kabuğu deneyimlemeye başlar. ‘Kabuktaki Hareket’in merkezinde var olan  insanın bu bireysel deneyimi üzerinden ‘süreklilik arayışı’ yolculuğuna çıkılır.

Kabuktaki Hareket deneyim üreten ‘an’lar yaratarak, geleceğe taşınan ‘anı’ların süreklilik arayışından beslenir. Deneyim kabukta başlar, hareket onu sürekli kılar.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya, Muratpaşa
Proje Tipi: Geçici Strüktür / Enstalasyon
Proje Tipi Grubu: Kültür
Ana Yüklenici: Fibrobeton, KASSO Engineering
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017

Pin It
Mimar

Melike Altınışık