+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Next Level Ankara

Brigitte Weber Architects'in tasarladığı Ankara Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Next Level projesi; içinde ofis, rezidans ve alışveriş merkezi bulunduruyor.

Brigitte Weber Architects karma yapıyı şöyle anlatıyor:

"Ankara'daki Eskişehir-Konya yollarının aksları, bölgeyi şehrin en hızlı gelişen ve değerli yeri haline getirmektedir. Ana ulaşım arterleri olan bu kuzey-güney, doğu-batı kesişim noktası, aynı zamanda iş dünyası ve sosyal hayatın bir merkezde toplandığı, modern yaşam tarzını benimseyen insanların yeni yaşam alanı haline dönüşmüştür. Next Level, bu stratejik konumdan esinlenen, bölgenin gelişimini ve bu aktif yaşamı, binaların genel formuna ve dış cephesine yansıtan, ofis, rezidans ve AVM özellikli Başkent'in ilk karma kullanımlı projesi olarak tasarlanmıştır.

Mimari anlamda modern çizgilerin hâkim olduğu, Ankara'ya yenilik katacak ve kentsel yaşamı hareketlendirecek Next Level'ın, ikonik yapısı ve heybetli kütlesiyle monolit bir parça olarak ekonomik potansiyelin gücünü cephe tasarımıyla ayna gibi yansıtan ofis kulesi, alşveriş merkezinin üstünden itibaren 30 kattan oluşmaktadır. Next Level Ofis binasının en önemli özelliklerinden biri, tüm katlarda günlük ihtiyaçların karşılanacağı ortak kullanım alanları oluşturulmasıdır. Tüm katlarda tasarlanan localarla kat hollerinde bekleme alanları oluşturuldu ve kat hollerinde ortak kullanıma açık ve ihtiyacı karşılayacak nitelikte fonksiyonlar yer aldı. Bu ofis sahiplerine de ekstra çalışma alanı kazandırdı.

Büyük bir özenle insan ölçeğinde nakşedilmiş cam cephesi ve kişiye özel yaşam alanları ile ayrışan 20 kattan oluşan rezidans kulesi, 4 metre kat yüksekliği, özel tasarlanmış terasları, yerden tavana cam uygulaması ile ev sahiplerine gün ışığından maksimum yararlanma olanağı sağlamaktadır. Rezidans kulesinin lounge alanı, kafe/bar, kütüphane ve teras gibi mekanları kapsamaktadır.

Korunaklı bir sosyal çekim bölgesi olarak tasarlanan iki kule, güçlü bir açık hava konseptli podyum üzerinde bulunmaktadır. Ortak bir bahçe alanı görevi de olan bu peyzaj alanı, galeri boşlukları şeffaf süs havuzlarıyla hizalanmış 150 mağazası ve 2 bin 500 metrekarelik sineması olan alışveriş merkezini de içinde barındırmaktadır. Next Level'ın kalbini oluşturan bu şeffaf süs havuzları, suyun içinden kırılarak gelen günışığıyla alışveriş merkezi'ni aydınlatarak misafirlerine dingin bir atmosfer yaşatmaktadır. 7500 metrekarelik peyzaj alanla çevrelenen kamusal ve özel hayat, eş zamanlı olarak kültür, eğlence, iş ve sosyalleşme imkanı sunan bir kentsel alana dönüşmektedir.

Next Level mimari anlamda Ankara'ya yenilik katacak ve sosyal yaşamı hareketlendirecek bu özellikleriyle benzerlerinden farklılık gösteriyor."

Map
Details
Project Location: Çankaya, Ankara
Project Type: Housing Complex, Offices, Shopping Mall
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Pasifik İnşaat
Consultant: Servotel Corporation, MFI Partners
Ana Yüklenici: Pasifik İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: DS Mimarlık
Interior Architecture: Brigitte Weber Architects
Projcet Manager: Pasifik İnşaat, Bünyamin Mutlu
Lighting Project: Studio Lighting Design
Structural Project: Kınacı Mühendislik
Mechanical Project: Okutan Mühendislik
Electrical Project: HB Teknik Elektrik Mühendislik
Acoustic Consultant: Işın Mezzo Stüdyo
Fire Safety Consultant: Kazım Beceren
Project Start Date: 2010
Project End Date: 2013
Construction Start Date: 2011
Construction End Date: 2014
Building Plot Area: 19,560 m²
Total Construction Area: 203,000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Fidan Çetin

Brigitte Weber