+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Yemeksepeti Kampüs Binası

yemeksepeti.com'un Balmumcu'da bulunan Kampüs Binası ofis düzenlemesi Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık tarafından yapıldı.

Yemeksepeti projesinde 5 normal kat ve 1 bodrum / otopark katı olmak üzere toplam 6 katta 2.000 m²'lik mevcut bir yapının organizasyonu yeniden düzenlenmiş ve ofis haline getirildi.

Temelde firmanın genç, dinamik, farklı ve eğlenceli çalışma ortamı anlayışının ofis alanlarına yansıtılması planlanmış, çalışanlarda aidiyet hissi uyandıracak aydınlık ve ferah mekanlar kurgulandı.

Renkli, canlı ve kendine özgü çalışma ortamları tasarlandı. Bunun yanında yaş ortalaması çok genç olan ofis çalışanlarının günlük iş ortamının stresinden uzaklaşabilmeleri için çeşitli PlayStation, masa tenisi, basketbol gibi oyun, dinlenme ve toplanma alanları meydana getirildi.

Projenin odak noktası mevcut binada var olan ve zemin kat ile otopark katı arasında çalışan araç asansörü hareketli bir toplantı odasına dönüştürülmesi oldu. Bu sayede toplantı odası, toplantı yapılmak istenilen kata hareketli bir şekilde yönlendirilebilinecek, dışarıdan gelen misafirlerin de binayı ve ofisin çalışma ortamını farklı bir gözle görmesi sağlanmış olacak.

Ofis binasının çatı katı genel bir aktivite ve toplanma alanı olarak kurgulanmış, hareketli modüllerden oluşan ve istenildiğinde kapatılıp açılabilen bir tribün şeklinde tasarlanmış mobilya sayesinde çeşitli grup aktivitelerine ve barkovizyon gösterilerine imkan veriyor.

Map
Details
Project Location: Balmumcu, İstanbul
Project Type: Offices
Employer: Yemeksepeti
Project Start Date: 2011
Project End Date: 2011
Construction Start Date: 2012
Construction End Date: 2012

Pin It

Architects

Kerem Erginoğlu

Hasan Çalışlar

Onat Över

Emre Erenler

Serhat Özkan

Türkan Yılmaz

Yasemin Hacıkura

Ayşe Selin Gürel

Quentin Gaucher

Ulaş Uğur

Pınar Akkurt
Contributing Architect(s)
İsmail Serdar Demir
Alp Aksoy