Other Works
Similiar Projects

Zekeriyaköy Ev

Konum olarak İstanbul Sarıyer’de bulunan müstakil yaşam alanı escapefromsofa tarafından 2019 yılında tasarlandı.

Projede, ev sahiplerinin birlikte vakit geçirmelerine fırsat veren ortak alanlar bahçe katında yer alırken yatak odası, çalışma odası ve oyun odası gibi daha özel alanlar üst katlarda kurgulandı.

Geniş açıklıklar sayesinde iç ve dış mekan sınırlarının ortadan kalktığı bahçe katındaki salon, ev sahiplerinin sergileme alanı olarak kullanacağı bölümle bir arada tasarlandı. Kullanıcıların birlikte vakit geçirmesine fırsat veren fonksiyonların yer aldığı bu katta, terasa açılan mutfak kış bahçesiyle desteklendi. Personel odası da, yine ortak kullanımın yoğun olduğu bahçe katında düşünüldü.

Mahremiyet faktörünün göz önünde bulundurularak ilgili fonksiyonların kat kat ayrıldığı projede, çocuk odaları, misafir odası ve oyun odası üst katta yer aldı. Çamaşır odası gibi konut içi hizmet birimlerinin bulunduğu bu katta, banyolar çocuk ve misafir odaları için ayrı ayrı planlandı. Ebeveyn kullanımının hakim olduğu çatı katında ise yatak odası ve banyonun yanı sıra çatı terasına açılan çalışma odası birlikte düşünüldü.

Renk paleti olarak gri tonlarının sıklıkla tercih edildiği yaşam alanında, canlı tonlar tamamlayıcı olarak kullanıldı. Projede, ağırlıklı olarak escapefromsofa tarafından tasarlanan mobilyalara yer verildi. Salon ve mutfakta yer alan escapefromsofa imzalı depolama ve sergileme üniteleri, oturma elemanları ve sehpalara, Fendi ve Minotti marka mobilyalar ile Tomas Atelier imzalı aydınlatmalar eşlik etti.

Details
Project Location: Sarıyer, İstanbul
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Ana Yüklenici: Escapefromsofa
Photography: İbrahim Özbunar
Project Start Date: 2019
Project End Date: 2019
Construction Start Date: 2019
Construction End Date: 2019
Total Construction Area: 500 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mahmut Kefeli

İrem Başer

Kerem Erçin