Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

1. Ödül, Eskişehir Ticaret Odası Hizmet Binası, Fuar - Sergi ve Kongre Merkezi, Sosyal Tesisleri Ulusal Mimari Proje Yarışması

"Dolaşım hacmi" aynı zamanda yapılar kompleksine giriş hattını da oluşturmakta. Arazi içine tek noktadan giren kullanıcılar, bu hat boyunca farklı noktalarda yaratılan açıklıklarla dolaşım hacmine geçmekte.

Hizmet binası yapıları, fuar alanları ve sosyal tesis yapıları, doğrusal bir dolaşım hacmine eklemlendi. Arazinin ince uzun geometrisinin de desteklediği bu düzen, bağımsız işlevlere sahip yapı parçalarını fiziksel olarak bağlamanın yanında, oluşturulan açık ve kapalı alan düzenlemeleri için arazinin bir kenarı boyunca uzanan güçlü bir sınır tanımlama imkanı da vermekte. Arazinin batı kanadı boyunca yerleştirilen dolaşım hacmine eklemlenen kütleler yerden yükseltilmiş ve arazinin yeşil alan olarak bırakılan oldukça geniş bölümündeki doğal peyzajın, binaların da altından geçerek dolaşım hacmine kadar uzanması sağlandı. Bu doğal peyzaj dokusu, dolaşım hacmi içinde de açık ve yarı açık alanlarda devam etmekte.

Künye
Proje Yeri: Eskişehir
Proje Tipi: Ofis, Kongre Merkezi, Sosyal Tesis
Proje Tipi Grubu: 1. Ödül
İşveren: Eskişehir Ticaret Odası
Peyzaj Mimarlığı: Ceypeyzaj
Statik Projesi: Parlar Mühendislik
Mekanik Projesi: Beta Mühendislik
Elektrik Projesi: Aykar Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2007
Proje Bitiş Yılı: 2008
Arsa Alanı: 60.000m²
Toplam İnşaat Alanı: 60.000m²

Pin It
Mimar

Oral Göktaş

Alişan Çırakoğlu