Other Works
Similiar Projects

Padamdart Towers

Padamdart Towers, Bakü’nün simgesi TV kulesi ile birlikte şehrin en yüksek noktasında parlamento binalarının yakınında konumlanıyor.

150.000m2’lik toplam inşaat alanına sahip kuleler Hazar Denizi ve şehir manzarasından en fazla yararlanacak şekilde konumlandırıldı. Proje, rezidans ve otel olarak kullanılan iki ayrı kuleden oluşuyor. Otel ve çarşı-rezidans blokları iki ayrı giriş meydanı sayesinde ayrıştırıldı. Buna rağmen iki kule zemindeki 6.000m2’lik yeme-içme ve mağazalardan oluşan bir baza ile birbirine bağlı. Bazada ayrıca düğün ve diğer etkinlikler için 400 kişilik bir balo salonu ve 8 adet toplantı salonundan oluşan bir konferans merkezi ve rezidans kullanıcılarının da kullanacağı 3.000 m² bir sağlık klubü bulunuyor.

30 katlı konut bloğunda çeşitli büyüklüklerde 205 adet daire bulunuyor. Otel bloğu ise üç bölümden oluşuyor. 152 odalı 11 katın yanısıra, diğer katlara dağıtılan 45 adet kiralık ve 71 adet satılık rezidanslar otel kulesini oluştururken ara katlarda lounge’lar bulunuyor. Otelin en üst katında ise sky-restaurant bulunmakta.

Details
Project Location: Bakü, Azerbaycan
Project Type: Housing Complex, Offices
Proje Tipi Grubu: Konut, Commercial
Employer: Arya İnşaat MMC
Project Start Date: 2013
Construction Start Date: 2014

Pin It
Architectural Offices
Architects

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Onur Arat

Erhan Yıldız

Selim Aygün

Mehmet Ziya Alpertong