Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Mustafa Vehbi Koç Spor Salonu

Mustafa Vehbi Koç Spor Salonu projesi, Bursa’da, Yeni Yalova Bulvarı üzerinde bulunan TOFAŞ Otomobil Fabrikası Kompleksi içerisinde yer alıyor.

Yazgan Tasarım Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Salon TOFAŞ Spor Kulübünün yönetim binası ve antrenman sahası olmasının yanında çalışanlar için de fitness alanı olarak kullanılmaktadır.

Proje, bütününde iki ana kütleden, ortalarında bu kütleleri birleştiren fuayeden ve bu hacimleri saran pres tuğla kaplı alçak ofis ve servis yapısından oluşmaktadır. Giriş meydanında tuğla zeminle görsel süreklilik ile bütüncül bir fon oluşturulmuştur. Ana mekanlar beyaz bir kabukla sarılmış, binaya yaklaşım yönüne doğru bu kabuklar içerisinden çıkan renkli cepheler yola doğru uzatılmıştır. Turuncu cepheli büyük kütle üç adet basketbol salonu içermekte olup, yola doğru daha ileride tutularak ön plana çıkarılmıştır. Yeşil cepheli diğer kütle ise fitness, çok amaçlı salon gibi yardımcı mekanları kapsamakta olup, daha geride bulunan önünde giriş alanı yaratan daha küçük bir kütledir. Bu renkli cam cepheler gün içerisinde güneş ışığıyla ton değiştirerek hareketli ve dinamik bir cephe yaratmaktadır.  

Harita
Künye
Proje Yeri: Bursa, Osmangazi
Proje Tipi: Spor Salonu
Proje Tipi Grubu: Rekreasyon / Spor
İşveren: TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.
Ana Yüklenici: Sints Sanayi İnşaat
Statik Projesi: EFK Mühendislik
Mekanik Projesi: STM Mühendislik
Elektrik Projesi: RAM Mühendislik
Altyapı Projesi: Diyap Mühendislik
Fotoğraf: Yunus Özkazanç, Kerem Yazgan
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 8,444 m²
Toplam İnşaat Alanı: 5,790 m²

Pin It
Mimar

Kerem Yazgan

Begüm Yazgan