Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Green Beans Coffee Company Container

GBCC, Amerika dışındaki askeri üslerde mobil kahve dükkanları işleten ve tüm operasyonunu Amerika’dan yürüten bir kahve markası olarak kurulmuştur.

Yaklaşık 20 yıl içerisinde 4 kıtaya yayılan ve Amerika’da da şubeler açan GBCC, Türkiye ve çevresindeki operasyonları yürütecek bir distribütörle çalışmaya başlamıştı. Bu bölgedeki Amerikan üslerindeki mobil kahve dükkanları da distribütörün sorumluluğunda olacaktı.

İlk mobil dükkan İncirlik üssüne yerleştirilmek üzere Adana’da bir depoda imal edildi. İşveren’in daha önce satın aldığı ve deposunda bulunan high cube shipping container, bir kahve dükkanına dönüştürüldü ve gerekli teknik ve güvenlik onaylarını aldıktan sonra İncirlik üssüne taşındı.

Tasarım ilk aşamada çalışılan Türkiye konseptinin kriterlerine uygun şekilde yapıldı. Tasarım aşamasında birkaç önemli kriter vardı. Container, elektrik ve su bağlantıları kesildikten sonra  içindeki mobilya ve ekipmanlarla beraber zarar görmeden karayolu üzerinden taşınabilmeliydi. Her türlü iklim şartında içeride beklenen konforu sağlamalıydı. En önemlisi de Amerikan üslerinin teknik ve güvenlik standartlarına uymalıydı. Tüm bunların sağlanması konusunda Amerika’daki marka yöneticileri ve İncirlik teknik personelinden gerekli teknik danışmanlıklar alındı ve tasarım süreci beraber yürütüldü.

Künye
Proje Yeri: Adana, Yüreğir
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Naska Gıda
Ana Yüklenici: Naska Gıda
Elektrik Projesi: 3A Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 30 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Burçak Pekin

Hanife Aliefendioğlu