Other Works
Similiar Projects

İki Satır

I-AM Viaport Marina'da bulunan iki Satır restoran iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

Hızlı yaşayan, spontane seyahat eden, sosyal, eğlenceli, sürprizleri seven ve teknolojiyi iyi kullanan yeni nesil genç konuklarına hizmet verecek olan bir şehir oteli olan Cloud 7’nin marka, mimari ve dijital tasarımları I-AM tarafından gerçekleştirildi.

Cloud 7’nin konsept ve iç mimari tasarımında konukların diğer konuklarla ve çevreleriyle iletişim sağlaması için teknoloji ve iletişim imkanları ön planda tutuldu.  Alışılmış resepsiyon, lobi alanı gibi tanımlı mekanlar yerine farklı modlara uyum sağlayabilen alanlar tasarlandı. Resepsiyon bankosu gibi bir otelde olmazsa olmaz gibi görünen unsurlar paylaşımlı masalar olarak tasarlandı ve otele ilişkin her türlü işlem (check in, check out) misafirlerin online olarak kendi başlarına yapabilecekleri şekilde teknolojik bir alt yapı ile kurgulandı. Otelin lobi/giriş katında genç, dinamik, eklektik ve eğlenceli bir tasarım dili benimsenirken, odalarda rahat/konforlu, canlı ve ilham veren bir tasarım dili benimsendi. Otelde şaşırtıcı, ilham veren öğelerin kullanımına özen gösterildi ve tüm bunlar teknoloji ile birleştirildi. Örneğin, duvardaki bir sanat eserini cep telefonunuzdan satın almanız bile mümkün.

Hızlı şehir yaşamına ve seyahat tarzına spontane bir mekan ile cevap veren, sunduğu teknolojik ve erişim çözümleriyle “akıllı otel” olarak değerlendirilen Cloud 7, bölgedeki hesaplı ve üst sınıf konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni 15 otelle büyümeyi hedefliyor. Bu nedenle I-AM konsepti global bir marka ve mimari tasarımı üzerine kurgularken, İstanbul’da olduğu gibi açılacağı her şehrin lokal özelliklerini taşıyacak unsurlara da yer verdi.

Map
Details
Project Location: Tuzla, İstanbul
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Architectural Project Team: İlknur Demirlenk, Duygu Gökbulut, Ulya Örnek, Sinem Oymak
Employer: Global Restoran Yatırımları
Ana Yüklenici: I-AM
Projcet Manager: Ertuğrul Yurdakul, Emre Kuzlu, Duygu Gökbulut, Vural Gül
Concept Design: I-AM
Construction Drawings: Sedef Şener, Selami Bingöl, Cafer Corcor, Tuğçe Dadandı
Facade Design: I-AM
Lighting Project: I-AM
Grafik Tasarım: I-AM
Architectural Supervision: I-AM
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2015
Building Plot Area: 235 m²
Total Construction Area: 235 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ertuğrul Yurdakul

Pınar Ünlü

Tolga Sencer

Yetkin Başarır