Other Works
Similiar Projects

PTT Levent Şubesi

PTT'nin Levent Şubesi I-AM tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Posta, kargo hizmetlerinin öncü markası PTT, Türkiye’de hala banka hesabı olmayan 25 milyon kişinin bankacılık işlemlerini aracı olarak yürüten kurum olarak hizmet vermekteydi. 2017 yılında bankacılık lisansı alarak bu alandaki hizmetlerini de genişletti. Proje kapsamında, I-AM olarak gerçekleştirdiğimiz süreç analizlerinin ardından, PTT hizmetlerini bankacılık ve posta/kargo olmak üzere iki ana grupta topladık. Böylece müşterilerin zihninde daha yalın ve basit bir akış ile iki farklı müşteri yolculuğu tanımlayarak şube içindeki müşteri deneyimini de buna göre kurguladık.

Posta/kargo ve bankacılık gişelerini farklı renk kodlarıyla farklı alanlarda konumlandırarak müşterilerin daha iyileştirilmiş bir hizmet almasına olanak sağlarken, çalışma alanlarını daha ergonomik hale getirdik. Şube içine entegre ettiğimiz teknoloji çözümleriyle hem müşteri deneyimini iyileştirdik; hem de PTT’nin ana faaliyet alanlarını destekleyen e-PTT AVM, PTT kitap gibi hizmetlerini daha görünür ve erişilebilir hale getirdik. Şube içinde kullanılan bankacılık & kargo işlem ekranları, pazarlama iletişimi ekranları ve Qmatik ekran arayüzleri için de çalışmalar yaparak süreç iyileştirmelerinde öneriler getirdik. Gişelerde yaptığımız iyileştirmelerle müşterilerin çalışanlarla etkileşimini güçlendiren ve çalışma verimlerini artıran çözümlere odaklandık. 

İlk iki uygulamasını İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz yeni konseptin önümüzdeki dönemde PTT’nin tüm şubelerine yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Beşiktaş
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Kamu
Employer: PTT A.Ş.
Ana Yüklenici: Mata Mimarlık
Projcet Manager: Zeynep Durukan, Cem Çıtak
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2018
Total Construction Area: 560 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ertuğrul Yurdakul

Vural Armutçuoğlu

Şevket Öztaş