+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Grill Polonez Palladium Tower

Ataşehir'deki Palladium Tower Ofis binasının lobi katında bulunan ve dış mekanla ilişkili olarak kurgulanan restoranın tasarım kararları, misafirlerin yemek yerken rahat davranması gözetilerek alındı.

Ataşehir'deki Palladium Tower Ofis binasının lobi katında bulunan ve dış mekanla ilişkili olarak kurgulanan restoranın tasarım kararları, misafirlerin yemek yerken rahat davranması gözetilerek alındı. Bu nedenle tamamen yeni ve pürüzsüz bir mekan görüntüsü yerine, eski bir mevcudiyet hissi verecek atmosfer yaratılması amaçlandı.

Bu atmosferi yaratmak için patinası ve dokusu olan tuğla, doğal taş, halat, ahşap gibi ham malzemeler seçildi.

Kasap bölümü, restoran, açık ve yarı açık teraslar olarak dört ayrı gruba ayrılan iç mekan organizasyonunda aile ve gençlere hitap edebilecek aynı tasarım diline sahip ancak farklı oturma grupları kurgulandı. Bu sayede bu geniş mekan, kişi ve gruplarca daha kolay benimsenebilecek ufak parçalara ve kimliklere bölündü.

Açık terasla yarı kapalı terasın üstü, endüstriyel üretim gölgelik çatı yerine bu mekana özgü olacak şekilde, uçak kanadı kesitinden esinlenmiş formlara sahip ahşap kirişlerle çözüldü. İç mekanda halatlardan oluşan hafif tavan örtüsü ile tavandaki teknik fonksiyonların kanal ve profilleri gizlendi ve yüksek tavan, insan ölçeğine indirilerek iç mekanda daha yumuşak ve sıcak bir mekan yaratıldı. Tavandaki halatlardan oluşan bu yumuşak doku mekanı akustik olarak da rahatlatan bir tasarım kararı oldu.

Map
Details
Project Location: Ataşehir, İstanbul
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Nida İnşaat, Tahincioğlu Holding
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2013, 2013
Construction Start Date: 2014
Total Construction Area: 1,200 m2

Pin It
Architects

Görkem Volkan